כיצד על הבייביסיטר להתכונן לראיון הראשון עם המשפחה.

בייביסיטר הוא תפקיד חשוב.  יש הנוטים לזלזל בו ולחשוב שמדובר על שמירה על ילדים כשהם ישנים בשעות הערב. אך התפקיד טומן ברובו הרבה יותר. כדי להיות בייביסיטר צריך לדעת לעבוד עם ילדים, צריך גישה אליהם, כי גם אם הילד ישן הוא עלול להתעורר ולרצות משהו. צריך להיות קשוב לילד, סבלני ונעים וכמובן חייכן ואכפתי. בנוסף לכך צריך אחריות גבוהה. תארו לעצמכם שקורה משהו בלתי צפוי ותצטרכו ידע להתמודד עם סיטואציות..

כדי להיות בייביסיטר מומלץ לדעת גם כיצד לטפל בילדים ולחנך אותם, ולא רק לשמור עליהם. הגישות החינוכיות חשובות מאוד והטיפול בילדים גם חשוב וצריך להיות נכון. לכן אפשר לסווג את התפקיד של בייביסיטר לתפקיד של שמירה (בעיקר בשעות הלילה) ותפקיד של חינוך וטיפול (בעיקר בשעות היום).

תפקיד הבייביסיטר הוא תפקיד מבוקש יחסית, בעיקר בערבי סופי השבוע הביקוש עולה על ההיצע. עדיין, רצוי למצוא כמה משפחות כדי שיהיה אפשר להגיע לרמת הכנסה סבירה, ורצוי משפחות מהאזור שלכם, כדי שתוכלו גם להגיע בקלות וגם להיות נגישים להקפצות (וזה קורה). כאן בא לידי ביטוי אחד מיתרונות אפליקציית בייביסיטינג שתפנה אליך הורים המתגוררים בקרבת מקום המגורים שציינת בפרופיל שלך באפליקציה.

כשאתם בונים את הפרופיל שלכם באפליקציה עדיף שתגדירו שם מראש את השעות שאתם יכולים לעבוד בהן וכמובן גם את גילאי הילדים שאתם מוכנים לעבוד איתם. האם ילדים בגיל הרך מתאימים לכם? זכרו שהדבר כרוך צריך בהחלפת חיתולים והאכלה בבקבוק. אולי מתאים לכם לעבוד עם גילאי 3-6, או אולי רק עם גילאי בית הספר.

כמובן שכדאי לקחת בחשבון גם את ציפיות השכר שלכם ולתמחרן באופן נכון ביחס לידע, הניסיון, הגיל והאחריות שלכם. זכרו שכל משפחה יכולה להציע רמת שכר אחרת שתלויה גם בהכנסה שלה וגם במה שהיא מצפה מהבייביסיטר.

משפחות רבות מעדיפות להפקיד את ילדיהם (הנכס היקר ביותר שלהן) בידי בייביסיטר מקצועי ומנוסה יותר על פני חסכון של 5 שקלים לשעה במחיר השרות..

הנה מספר הצעות שיעזרו לך להתכונן לראיון הראשון עם המשפחה:

הכיני המלצות שקיבלת גם לפני עבודתך דרך האפליקציה, כולל שם וטלפון של הממליצים. הציעי להורים לצלם את תעודת הזהות שלך (להגברת האמינות ותחושת הביטחון של ההורה).

הקפידי לציין בכרטיס שלך באפליקציה פרטים על ניסיונך עם משפחות אחרות ופרטים על כישורייך, כולל קורסים או ההכשרות שעברת להתמודדות עם מצבי חרום.

בעת הריאיון עצמו תוכלי להראות להורים  צילום של התעודות והרישיונות הרלוונטיים, כולל החייאה ועזרה ראשונה. המשפחות ירגישו שאת מקצוענית שלוקחת את עבודתך ברצינות רבה.

בקשי מההורים להכין עבורך דף מסודר עם פרטי אנשי קשר שחשוב ליצור איתם קשר בעת הפעילות עם הילדים או במקרי חירום. ההורים יתרשמו גם מיכולת הארגון שלך וגם מהתודעה המפותחת שלך לנושא הבטיחות והביטחון של ילדיהם.

במקרה של בייביסיטר בשעות בהן הילדים פעילים, תכנני עם ההורים זמני ארוחות לילדים ופעילויות כיף ויצירה מבוקשות – זכרי כי ההורים רוצים לראות מעורבות פעילה עם ילדיהם כך שלא יסתבר שרק צפית איתם בטלוויזיה במשך 4 שעות ביום..

כאשר יצרת עם הילדים יצירה מיוחדת, זכרי לתעד אותה בטלפון שלך – תמונות של פרויקטים שעשית עם ילדים או של מזכרות שילדים עשו בשבילך .. יכולות להישלף בזמן ראיון עם ההורים בכדי להעיד כמה את משקיעה בפיתוח מערכת יחסים נהדרת עם הילדים בזמן הבייביסיטר.

רעיונות לפעילויות בזמן הבייביסיטר:

 1. באם יבש דמיונך מלמצוא פעילויות להעסיק בהן את הילדים, קבלי רשימה של פעילויות כיף לבית לקבוצת הגיל השונות של הילדים:
 2. שחקו במשחקי הקופסה החביבים על הילדים כולל משחקי לוח לילדים ופאזלים
 3. שחקו במשחקי מחשב או קונסולות משחק
 4. הכינו ציורים עם הילדים והשאירו אותם להורים למזכרת
 5. החליטו על הספר האהוב ביותר על הילד (כולל רבע גמר וחצי גמר)
 6. החליטו על הבובה האהובה ביותר על הילד (כולל רבע גמר וחצי גמר)
 7. בנו מבצר באוהל מקורה עם סדינים וספות
 8. ריקדו לצלילי מוזיקה שהילד אוהב
 9. לימוד של ריקודי כוריאוגרפיה שיודגם להורים בעזרת סרט שתצלמי ושתשלחי להם!
 10. הכינו כתרים צבעוניים מנייר
 11. לבשו תחפושות פורים או בגדים מצחיקים ועשו מצעד (לצלם ולשלוח להורים)
 12. אוריגמי – למי שיודע..
 13. משחק בפלסטלינה
 14. המציאו שירים
 15. הכינו תכשיטים מחרוזים (שהבאתם מראש)
 16. הכינו מכוסות פלסטיק ווקי טוקי
 17. התבוננו מחלון הזכוכית (הסגור!) ביונים בגג השכן.
 18. יצירת כמוסת זמן
 19. מחנה בחצר אחורית (במקרה של בית פרטי).
 20. לשחק ארץ עיר
 21. לעשות לחיצות ידיים סודיות
 22. מחבואים בין חדרי הבית ואו בחצר (במקרה של בית פרטי)
 23. לבנות מרוץ מכשולים בסלון
 24. להרגיש בקולנוע- להכין כרטיסים ופופקרן ולראות סרט
 25. ציירו על  גרביים ישנות שתביאי אתך פרצופי סקיצה בכדי להפוך אותם לבובת גרב
 26. הכינו צמידי ידידות
 27. צלמו תמונות מצחיקות במצלמה בעזרת אפליקציית סנפצאט
 28. עברו על מדינות העולם באטלס או בגלובוס
 29. מסיבת תה של בובות.

 

השארת תגובה